Hakkımızda

 

Engindüşün

Engindüşün 2017 yılında kurulmuş olup, toplumu uyuşturucu/uyarıcı maddeler, madde kullanımı, bağımlılık, ve pozitif psikoloji alanlarında bilgilendirmek için psikolojik, tıbbi ve yasal bağlamlarda paylaşımlar yapan, kar amacı gütmeyen bir eğitim ve araştırma platformudur.

KKTC merkezi cezaevinde uyuşturucu mahkumlarının demografiği ve tutumları ile ilgili bir çalışmayı tamamlamaya ek olarak, bağımlılık problemi olan kişilere ve ailelerine de destek sunmaktayız.

Ahmet Enginsoy

1994 yılında Lefkoşa’da doğdum, lise öğrenimimi Yakın Doğu Koleji’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimime İngiltere’de devam ettim. Canterbury Christ Church Üniversitesi’nin Psikoloji bölümünden mezun oldum. Eğitimime ek olarak East Kent Mental Health Forum’da gönüllü görev aldım. Maastricht Üniversitesi’nde Nöropsikoloji yüksek lisansımı tamamlamanın yanında, sentetik kannabinoidler (Spice, JWH-018) ile ilgili 6 aylık stajımı yaptım. Bir yıl Lefke Avrupa Üniversitesi’nde part-time öğretim görevlisi olarak Psikofizyoloji ve Psikolojide araştırma metotları derslerini hazırlayıp sundum. Şu an Londra’da çeşitli bağımlılık servslerinde pratisyen olarka çalışmaktayım. Ilgilendiğim araştırma alanları arasında bağımlılık, uyuşturucu – beyin ilişkisi, uyuşturucu yasaları, ve pozitif psikoloji bulunmaktadır. Şu anda psikofarmakoloji alanında doktoram üstünde uğraşmaktayım. Araştırma konum, Mitragynina Speciosa maddesinin bağımlılık yapıcı ve eroin yoksunluğu semptomlarını hafifletici etkilerini araştırmaktayım.